قفل هوشمند اثر انگشتی درب ضد سرقت

قفل هوشمند اثر انگشتی درب ضد سرقت و قفل های هوشمند کارتی و تمامی قفل های هوشمند دارای یک سری ویژگی های کلی و مشترک هستند و می توان کارایی آنها را در بیشتر موارد مانند هم دانست و بیشترین تفاوت را می توان در نوع باز نمودن این قفل ها دانست. قفل های هوشمند اثر انگشتی همانطور که از نام آنها پیداست به وسیله اثر انگشت اشخاص مورد نظری که از قبل اثر انگشت آنها در سیستم ثبت شده است باز می شوند. اینگونه قفل ها در مدل های گوناگونی ساخته می شوند که به صورت مجزا و یا ترکیبی بر روی دستگیره درب تعبیه می شوند. مانند دستگیره هایی که تنها دارای قفل اثر انگشتی و یا فقط قفل کارتی می باشند و یا دستگیره های ترکیبی که علاوه بر قفل اثر انگشتی به وسیله کارت و رمز نیز قابل استفاده هستند.

در بخش انواع قفل های هوشمند کارتی به ویژگی های کلی این گونه قفل ها پرداختیم و در این بخش تنها به برخی از مشخصات انواع قفل هوشمند اثر انگشتی درب ضد سرقت اکتفا می نماییم:

1- قابلیت کنترل از راه دور در اینگونه قفل ها وجود دارد.

2- امکان اضافه نمودن اثر انگشت اشخاص مختف تا صد عدد و در برخی موارد بیشتر از این مقدار.

3- زمان تشخیص اثر انگشت افراد بعد از قرار دادن بر روی قفل کمتر از یک ثانیه میباشد.

4- دارای سنسور نوری بسیار با کیفیت تشخیص اثر انگشت.

5- دارای منبع تغذیه مجزا و تعبیه شده در داخل درب.

6- دارای طراحی بسیار زیبا و ظریف.

7- دارای آلارم هشدار در صورت تلاش برای ورود غیر مجاز.

8- ثبت زمان ورد افراد (در برخی از مدل ها).

9- دارای قابلیت کنترل زمانبندی ورود افراد و یا عدم ورود برخی از افراد در ساعات خاص(در برخی از مدل ها).

قفل های هوشمند اثر انگشتی برای استفاده در اتاق های حساس مانند اتاق مدیران و مکان هایی که تنها اشخاص خاصی می توانند در آنها حضور داشته باشند بسیار کارامد می باشد. حتی قفل های کارتی و رمز دار نیز با امکان خطا مانند گم نمودن کارت و یا آشکار شدن رمز برای اشخاص دیگر قابل نفوذ هستند اما قفل های هوشمند اثر انگشتی تنها با استفاده از اثر انگشت شخص مورد نظر و دارای صلاحیت قابل باز شدن است.