معرفی قفل هوشمند کارتی درب ضد سرقت

قفل های هوشمند درب ضد سرقت دارای تنوع بسیار زیادی از نظر طرح ظاهری و ساختمان داخلی و نوع کارایی می باشند در این بخش ما به معرفی قفل هوشمند کارتی درب ضد سرقت می پردازیم. قفل هوشمند کارتی درب ضد سرقت را به سه روش میتوان باز نمود, در روش اول به وسیله زدن رمز قفل باز می شود که از قبل یک رمز 4 تا 12 عددی به قفل می دهیم و سپس با زدن رمز درب باز می شود, در روش دوم باز کردن قفل به وسیله کارت می باشد که کارت ها از نوع آر اف می باشند و می توان از تمامی کارت های موجود در بازار برای این قفل ها استفاده نمود و در ابتدا 20 عدد کارت برای این قفل ها موجود است که میتوان به تعداد آنها افزود و در برخی از مدل ها این تعداد را میتوان تا هزار عدد نیز افزایش داد.روش سوم باز نمودن قفل های هوشمند درب ضد سرقت یک قطعه کوچک الکترونیکی می باشد که می توان آنرا به دست کلید خود وصل نمود و به وسیله آن درب را باز نمود.

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا این گونه قفل های هوشمند را میتوان بر روی درب های معولی نیز نصب نمود؟ این سوال را میتوان با پاسخ مثبت جواب داد اما باید به این نکته توجه نمود که هدف از نصب این گونه قفل ها چیست؟ اگر دلیل استفاده از کاربردهای مختلف این قفل ها مانند کنترل رفت و آمد اشخاص باشد پس مانعی برای نصب آن بر روی درب های معمولی نیست اما اگر قرار است از وظیفه اصلی این قفل ها که همان امنیت بالای آن در مقابل ورود غیر مجاز است بر روی درب های معمولی استفاده شود عملا یک هزینه اضافی و بی مورد برای نصب آن پرداخت کرده ایم و تنها جنبه زیبایی ظاهر آن مورد استفاده قرار گرفته است. زیرا درب های چوبی معمولی به راحتی قابل شکسته شدن و یا اهرم شدن هستند. پس بهترین راه استفاده از امنیت بالای اینگونه قفل ها نصب آنها بر روی درب ضد سرقت می باشد.

بعد از معرفی قفل هوشمند کارتی درب ضد سرقت نوبت به آن میرسد که به ویژگی های این گونه قفل ها بپردازیم:

1- مهم ترین ویژگی قفل های هوشمند کارتی امنیت بسیار بالای آنها می باشد که مواردی مانند:

دارای منبع تغذیه مستقل و باطری تعبیه شده در داخل بدنه درب ضد سرقت که قفل را از برق ساختمان بی نیاز می نماید و در صورت رفتن و یا قطع نمودن برق قفل به وظیفه خود برای ورود غیر مجاز ادامه میدهد.

دارای آژیر هشدار و اعلام خطر در مواقعی که سعی میشود از راه های غیر معمول قفل را باز نمود .

دارای قفل خودکار بعد از هر بار باز و بسته شدن درب, درب را قفل می نماید و درب از سمت بیرون دیگر قابل باز شدن نمی باشد.

تمامی این موارد به امنیت بالای این گونه قفل ها اضافه می نماید و باعث می شود با اطمینان بسیار بالایی بتوان این گونه قفل ها را برای مکان های حساس خود مورد استفاده قرار داد.

2- در صورت مفقود شدن کارت های آراف به سهولت و در زمانی بسیار کوتاه و بدون هیچگونه ای هزینه ای می توان کارت مفقود شده مورد نظر را از حافظه قفل پاک نموده و اعتبار کارت را باطل نمود.

3- قابلیت زمانبندی برای ورود و خروج تمامی افراد و یا برخی از افراد و کنترل عبور و مرور افراد و ساعت ورود و خروج آنها از حافظه قفل (شایان ذکر است این مورد تنها در برخی از مدل ها قابل دسترس است).

4- دارای آلارم هشدار قبل از تمام شدن باطری قفل هوشمند که دیگر نیازی به هیچگونه نگرانی در خصوص زمان اتمام باطری قفل باقی نمی ماند.