ابزار و یراق

ابزار و یراق درب ضد سرقت

در زیر انواع ابزار یراق مربوط به انواع درب چوبی و فلزی آورده شده است که برای هرکدام توضیحات مختصری داده شده است البته شایان ذکر است بیشتر این ابزار یراق تنها بر روی درب ضد سرقت قادر به نصب می باشند.

قفل کلیدی

این نوع ازقفل ها ازطریق کلید است.وبیشتردرخانها بکارمیرود .یک نوع دیگر ازقفل کلیدی  درب ضد سرقت وجود دارد که دارای کلیدهای اصلی وفرعی است که در کشورهای ترکیه وچین ساخته شده است.

دستگیره

کی دیگر از قسمت های درب ضدسرقت دستگیره است.که دارای انواع مختلف(گیره ای,حباب لامپ,شیپوردار,رمزدار) هستند وازنظر ظاهری وجنس تنوع مختلفی دارد و امروزه باوجود این همه تکنولوژی وفناوری که درجهان وجود دارد دستگیرهای اثر انگشتی ورمزدار به وجود آمده است.این دستگیرها دارای قیمت های متنوع هستندکه این دستگیرهای رمزی بین ۴ تا ۱۲ عدد رامیتوان به عنوان رمز قرار داد.بیشتراین دستگیرها مقاوم دربرابر حرارت وآتش هستند

لولا

برای داشتن یک درب خوب باید به لولای آن توجه کرد.زیراکه نقش نگه دارنده درب را برعهده دارد.نقش اصلی هر لولا ریگلاژ کردن درب  و خوب باز و بسته شدن درب است که هرچه جنس لولا بهتر باشد درب راحتتر باز و بسته میشود  و باتوجه به وزن درب های ضد سرقت که از وزن بالای 60 کیلوگرم برخوردارند لولا های اینگونه درب ها باید از جنس عالی و مقاومت بالایی برخوردار باشند.

قفل هوشمند اثر انگشتی

این قفلها از طریق اثر انگشت هرفرد است.یکی از مهمترین ویژگی های این قفل داشتن سیستم مرکزی است.به برق ساختمان هیچ احتیاجی ندارد.این قفل هیچ کلیدی ندارد فقط با انگشت باز میشود.

قفل هوشمند کارتی

این قفل ها بیشتر برای درب  اداره ها و کارخانه ها و شرکتها استفاده میشود.که ازطریق کارت مخصوص به هر درب باز میشود.احتیاج به کلید ندارد دارای امنیت بسیار بالایی است.در طرح ها وابعاد مختلف موجود است.